Gespreksgroep over tien denkers van blijvende betekenis – met Herma van der Weide (middaggroep)
6 april 2027 14:00 - 15:30
Eén evenement op 6 oktober 2026 om 14:00
Eén evenement op 10 november 2026 om 14:00
Eén evenement op 8 december 2026 om 14:00
Eén evenement op 5 januari 2027 om 14:00
Eén evenement op 9 februari 2027 om 14:00
Eén evenement op 9 maart 2027 om 14:00
Eén evenement op 6 april 2027 om 14:00
Eén evenement op 4 mei 2027 om 14:00
Eén evenement op 8 juni 2027 om 14:00
De gespreksgroep in de ochtend was al snel volgeboekt. In de middag wordt eenzelfde gespreksgroep opgestart.
Alicja Gescinska publiceerde dit jaar het boek Vrouwen in duistere tijden. Daarin schetst zij tien biografische portretten van vrouwen die in hun tijd bakens van licht waren, ze bevochten met woord en daad de verdrukking, ontmenselijking en vernietigingsdrang in hun tijd. In deze bijeenkomsten verkennen wij het gedachtengoed van deze vrouwen, en houden de kwaliteiten die zij vertegenwoordigen tegen het licht van onze tijd.
In elke bijeenkomst bespreken we een van de portretten, met reflectie over de door Gescinska genoemde daarbij behorende kwaliteiten:
| 8 september | Rosa Luxemburg | over moed |
| 6 oktober | Anna Achmatova | over vriendschap |
| 10 november | Edith Stein | over empathie |
| 8 december | Hannah Arendt | over menselijkheid |
| 5 januari | Martha Gelhorn | over betrokkenheid |
| 9 februari | Simone Weill | over aandacht |
| 9 maart | Jeanne Hersch | over vrijheid |
| 6 april | Etty Hillesum | over God |
| 4 mei | Barbara Skarga | over hoop |
| 8 juni | Judith Shklar | over angst |
De gesprekgroep wordt geleid door Herma van der Weide. Jungiaans therapeut en ervaren leeskringleider en auteur van Het verhaal van ons leven, 2026 (dit boek gaat over leeskringen).
Voor deze cursus vragen we je zelf het boek aan te schaffen: Alicja Geschinska: Vrouwen in duistere tijden, €29,99. Bijvoorbeeld bij De Bilthovense Boekhandel.
Data, telkens op dinsdag van 14.00 – 15.30 uur
8 september
6 oktober
10 november
8 december
5 januari 2027
9 februari
9 maart
6 april
4 mei
8 juni
Plaats: kleine zaal
Kosten en aanmelden
Leden betalen € 100,00 voor de hele serie *
‘Vrienden’, nieuwsbriefabonnees en niet-leden betalen € 150,00 voor de hele serie
Er is plaats voor maximaal 12 deelnemers. Wil je meedoen? Meld je aan door een kaart te kopen via de knop Bestel kaarten hierboven. Start verkoop op 1 juli 2026.
* Je kunt lid of vriend zijn van de Woudkapel. Wil je lid worden, of je ‘vriend’schap omzetten naar een lidmaatschap, meld je dan aan via het formulier op deze pagina.
LET OP: eenmaal aangeschafte kaarten worden niet gerestitueerd maar je kunt ze wel doorsturen naar iemand anders.
